Modernizace

Modernizací jako změnou k lepšímu prochází a projde řada provozů v Krajské nemocnici T. Bati. Nejedná se pouze o stavební úpravy, ale také o obnovu přístrojového vybavení, nová lůžka nebo zázemí pro pacienty i zaměstnance nemocnice - v daleko větší míře než v uplynulých letech. V rámci projektu Budoucnost pro Baťovku započala modernizace již v roce 2022, a to rekonstrukcí jednotky intenzivní péče na interním oddělení. V následujících několika letech se bude jednat o desítku dalších úprav.

Modernizace

Modernizace v čase

leden 2023 - Hotovo

Interní JIP

Jednotka intenzivní péče interního oddělení prošla modernizací jako první. Pacienti i zdravotníci se dočkali nové elektroinstalace, obnovy povrchů i přístrojového vybavení. Nové jsou podhledy, nábytek, prosklené boxy, monitory životních funkcí, lůžka. Vzniklo celkem šest nových boxů pro osm pacientů. 

Více
Srpen 2023 - Hotovo

Lůžková stanice chirurgie

Rekonstrukce lůžkové stanice chirurgického oddělení byla zahájena v únoru 2023. Jedná se o kompletní rekonstrukci prostředí jako takového včetně rozvodů, elektroinstalace, vzduchotechniky. Vzniklo 10 standardních třílůžkových a dva nadstandardní jednolůžkové pokoje, všechny s vlastním sociálním zařízením, novými lůžky, obecně vyšším standardem. Postupně se obnoví i lůžkové stanice dalších oddělení.

Více
Září 2023 - Hotovo

Operační sály
a dospávání

Rekonstrukce dvou centrálních operačních sálů v budově č. 23 byla zahájena v březnu 2023. Jedná se o kompletní modernizaci a přestavbu dvou sálů a vybudování dospávacího pokoje s větší kapacitou - dvanácti lůžky - za 55 milionů korun.

Více
Září 2023 - DOKONČUJEME

Kardiologická JIP

Rekonstrukce kardiologické jednotky intenzivní péče začala v lednu 2023. Jedná se o kompletní výměnu elektroinstalace, rozvodu mediciálních plynů, obnovu povrchů, nábytku, přístrojového vybavení i klimatizace. Vzniká tak kvalitnější zázemí pro pacienty i zaměstnance.

Více
Prosinec 2023 - STAVÍME

Hemodialýza

Obnova hemodialýzy v rámci interního oddělení začala v květnu 2023. Díky rekonstrukci vznikne prostor pro větší počet aktuálně dialyzovaných pacientů - zvýší se z původních 13 na 17. Ročně se provádí okolo 10 900 dialýz, pracoviště hemodialýzy pracuje nepřetržitě.

Více
Prosinec 2023 - PROJEKTUJEME

Dětská lůžka

Rekonstrukce lůžkové části dětského oddělení začne v září 2023. Půjde o kompletní obnovu osmi třílůžkových pokojů včetně nové elektroinstalace, podlah, sociálních zařízení.  Vznikne tak kvalitnější zázemí pro malé pacienty, jejich rodiče i zaměstnance nemocnice.

Více
2024 - PROJEKTUJEME

Demolice budov 16, 17, 18

K demolicím budov č. 16, 17 a 18 dojde v roce 2024. Jedná se o prázdnou budovu staré prádelny a dvě přízemní budovy následné péče Centra klinické gerontologie KNTB. Na místě budov 16 a 17 vyroste do budoucna nový Gynekologicko-porodnický pavilon, místo po budově 18 si prozatím nemocnice zachovává jako strategickou prostorovou rezervu. Jednou z možností je parkoviště.

Více
Duben 2024 - SOUTĚŽÍME

Stacionář jednodenní chirurgie - gynekologie

Rekonstrukce stacionáře a operačního sálu pro jednodenní chirurgii na gynekologicko-porodnickém oddělení začne na přelomu října a listopadu 2023 a přinese modernizovaný dospávací pokoj s novou sesternou pro sledování pacientů, novou denní místnost pro zaměstnance, kompletní modernizace a rozšíření zákrokového sálku na aseptický operační sál se zázemím.

Více
březen 2025 - PROJEKTUJEME

Rehabilitace

Rekonstrukce ambulantní i lůžkové část oddělení rehabilitace začne v březnu 2024 a týká se dvou podlaží oddělení - ambulantního traktu a lůžkové stanice. Dojde ke kompletní rekonstrukci elektrotechniky, sociálních zařízení, k dispozičním úpravám. Součásti nového vybavení budou i nové přístrojové metody - robotické technologie, virtuální realita a podobně.

Více
2024 - PROJEKTUJEME

Neurologická JIP

Rekonstrukce neurologické jednotky intenzivní péče začne v lednu 2024. Jedná se o kompletní výměnu elektroinstalace, rozvodu mediciálních plynů, obnovu povrchů, nábytku, přístrojového vybavení i klimatizace. Vznikne tak kvalitnější zázemí pro pacienty i zaměstnance.

 

Více
2025 - PROJEKTUJEME

Standardní lůžka ORL

Jedná se o komplextní rekonstrukci lůžkové stanice oddělení ORL. Vznikne tak moderní zázemí pro pacienty na pokojích včetně nových sociálních zařízení, dojde k výměně a obnově elektroinstalace, klimatizace, povrchů a podobně. Přinese to větší komfort a bezpečnost pro pacienty i zaměstnance.

Více
Srpen 2024 - PROJEKTUJEME

Zateplení interny

Budova interního oddělení prochází postupně řadou rekonstrukcí. V lednu 2024 ji čeká i kompletní zateplení a výměna oken. To umožní nejen nový vzhled budovy samotné, ale především energetické úspory.

Více
Červenec 2024 - PROJEKTUJEME

Centrum digestivní endoskopie

Moderní centrum digestivní endoskopie začne vznikat v únoru 2024. Bude se jednat o špičkové pracoviště, vybavené rentgeny, dospávacím pokojem a větším počtem vyšetřoven, které umožní rozšířit spektrum endoskopických výkonů a vyšetření.

Více
2025 - PROJEKTUJEME

Modernizace a nástavba plicního pavilonu

Nástavba na stávajícím plicním pavilonu vznikne pro lůžka následné péče a tyto pacienty s plicními chorobami. Jedná se o vybudování 12 dvoulůžkových pokojů a jednoho jednolůžkového infekčního pokoje. Nově vzniknou také dva bronchoskopické sálky.

Více
2025 - PROJEKTUJEME

Lůžkové stanice interny

Další rekonstrukce v budově interního oddělení začne v roce 2025. Půjde o rekontrukci čtyř podlaží budovy, konkrétně lůžkových oddělení a stacionáře. Podlaží projdou kompletní a postupnou modernizací - k lepšímu se změní zázemí pro pacienty i zaměstnance. 

Více
2026 - PROJEKTUJEME

Nástavba pro hematologicko-transfuzní oddělení

S budováním nových prostor pro hematologicko-transfuzní oddělení se začne v dubnu 2025. Bude se jednat o nástavbu na budově patologie. Moderní a kvalitnější zázemí získají pacienti, zaměstnanci i dárci krve. Přesunou se rovněž laboratoře.

Více

Co se děje
nového?

KNTB logo

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.