O projektu

O projektu foto

Moderní nemocnice s respektem k tradici

Projekt Budoucnost pro Baťovku zaštituje řadu menších projektů, které v průběhu následujících let změní vzhled areálu Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Dojde k modernizaci řady stávajících míst a výstavbě nových budov. Vše v souladu a s ohledem na vývoj medicíny a zachováním většiny zelených ploch v nemocničním areálu. V rámci stého výročí nemocnice, tedy v roce 2027, vše vyvrcholí zahájením stavby polybloku urgentních oborů.

Již před necelými sto lety měli jasno Tomáš Baťa – majitel nemocnice, dr. Bohuslav Albert – lékař a první ředitel nemocnice a spoluautor projektu, i architekt František Lýdie Gahura, který nemocnici vyprojektoval a postavil. „Forma sleduje funkci“, funkcionalistické heslo, v jehož rámci de facto vznikal celý Zlín. Dne 9. dubna 1927 byly předloženy k užívání Stanovy Baťovy nemocnice, týž den položen základní kámen a do konce roku 1927 otevřena vstupní budova a dva pavilony. Prvního pacienta nemocnice přijala 21. listopadu 1927.

Heslo "Forma sleduje funkci" se uplatňuje také dnes, po téměř sto letech, v celém projektu Budoucnost pro Baťovku, který řeší prostorový deficit, rozvoj a modernizaci stávajícího areálu Krajské nemocnice Tomáše Bati.

Blok 1 - Již před necelými sto ... foto Blok 1 - Již před necelými sto ... foto

Projekt modernizace Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně začal již v roce 2022 obnovou části interního oddělení, konkrétně jednotky intenzivní péče. V roce 2023 se jednalo o modernizaci lůžkové stanice chirurgie, kardiologické JIP a operačních sálů, v roce 2024 přibyla obnovená  hemodialyzační stanice a v plánu je modernizace stanice dětských lůžek, neurologické JIP, centra jednodenní chirurgie a gynekologie, zateplení interního pavilonu a demolice budovy staré prádelny. V roce 2025 dojde k zahájení stavby nového gynekologicko-porodnického pavilonu, modernizaci centra digestivní endoskopie, lůžkové stanice ORL, ambulantní i lůžkové části rehabilitace. V roce 2026 čeká budovu plicního oddělení modernizace a nová nástavba, nastavovat se bude také budova, ve které sídlí patologie, a to pro nové prostory hematologicko-transfuzního oddělení. V roce 2027 začne adaptace budovy bývalé porodnice na umístění některých oddělení, na konci roku 2027 potom začne výstavba polybloku urgentní medicíny.

Blok 2 - Celkově se jedná... foto
KNTB logo

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Nastavení soukromí a cookies

Souhlasem se sdílením dat nám poskytnete informace, které potřebujeme pro zlepšování, analýzu a marketing napříč těmito webovými stránkami. Dále souhlasíte s předáním údajů třetím stranám a mimo EU. Prohlašujeme, že Vámi poskytnuté informace jsou zabezpečeny proti zneužití.

Dejte nám prosím vědět, která data nám a našim partnerům dovolíte zpracovat.


Technická data

Trvale zapnuto

Webové stránky potřebují technická data pro správné fungování. Bez těchto dat by nebylo možné například vyhledávat, přehrát video nebo dokončit objednávku v e-shopu.

Analytické a statistické údaje

Analytické a statistické údaje nám pomáhají pochopit, jaké funkce jsou vaše oblíbené, co nám na webu nefunguje, jaké zařízení pro prohlížení stránek používáte a mnoho dalších.